Joanna Chyłka – jak wygląda jej praca?

Joanna Chyłka Tania Książka to postać niemalże równie znana to sam Remigiusz Mróz. Jest ona postacią, którą można znaleźć w książkach kryminalnych. Opisują one poczynania prawniczki, która na co dzień zajmuje się dość skomplikowanymi sprawami. Jakie one są? Przypadki związane z mordercami, zaginięciami to dla Chyłki codzienność. Historie prawniczki stały się na tyle uwielbiane, że znalazły się nieraz na listach bestsellerów. Co jeszcze warto wiedzieć o Joannie Chyłce?

Joanna Chyłka – prawniczka nie tylko z zawodu

Joanna Chyłka jest prawnikiem, który nie zajmuje się swoimi klientami tylko w godzinach urzędowych. Jest ona czynna także po godzinach, jeżeli wymaga tego sprawa. Żeby znaleźć dowody na niewinność swojego klienta, jest ona w stanie zrobić wiele. Tak wiele, że może zaryzykować nawet własne życie. Doszło do tego już podczas niejednej spawy, jednak Chyłka nie cofnie się przed niczym, czego wymaga jej praca. Chyłka w swoich poczynaniach nie jest jednak sama. U jej boku wiernie stoi jej aplikant Kordian. Jest ona dla niej wsparciem, pomocą, a czasami nawet kochankiem.

Jakie losy czekają Chyłkę?

Chyłka, jako że nie jest zwykłym prawnikiem, przeżywa wiele skomplikowanych momentów w swoim życiu. Nie poddaje się jednak ani nie daje się zastraszyć, dlatego że sama w młodości już wiele przeżyła. Kiedy była młoda, musiała zmierzyć się z tym, że została zgwałcona. Miało to miejsce w dodatku w jej własnym domu, w trakcie, kiedy to jej ojciec był całkowicie pijany. To pijaństwo doprowadziło do tego, że zaniedbał on zupełnie swoją córkę. Młoda Chyłka została zmuszona do tego, że musiała dbać o siebie. Jej matka wyjechała za granicę razem z jej siostrą, a ona została sama. Chyłka, mimo że miała smutne dzieciństwo, to jednak nie poddała się. Ciężko pracowała na swój sukces, co też jej ostatecznie wyszło. Chyłka jest nie tylko postacią, która przeżywa wiele przygód i robi zawrotną karierę, ale też inspiracją i dowodem na to, że ciężka praca popłaca. Warto przeczytać serię Remigiusza Mroza i zapoznać się z Chyłką samemu.