Prawniczka inne niż wszystkie – Chyłka

Serie książkowe mogą szybko odejść w niepamięć lub też stać się inspiracją do nakręcenia seriali telewizyjnych. Taki zaszczyt spotkał serię książkową Remigiusza Mroza. Pisarz stworzył serię z Joanną Chyłką, która doczekała się już ponad 10 tomów, a do tego stała się także inspiracją do stworzenia popularnego serialu. W rolę główną wcieliła się Magdalena Cielecka. Chyłka to seria, która zaskoczy czytelników zwrotami akcji, a także niecodziennymi historiami. Dlaczego jeszcze warto przeczytać Chyłkę?

Chyłka – jakie historie ją spotkały?

Chyłka jest prawniczką, która w swojej pracy mierzy się z wieloma niecodziennymi sprawami. Wbrew utartej opinii, że prawnicy zajmują się najczęściej rozwodami i spadkami, to jednak żadna z tych rzeczy nie spotyka na dzień Chyłki. Jej praca opiera się na dużo bardziej złożonych procesach. Na co dzień spotyka się z mordercami, gwałtami, nielegalnymi uchodźcami. Nie boi się jednak zająć żadną z tych spraw, ponieważ jest to dla niej wyzwanie, któremu chce za wszelką cenę podołać. Dlatego też Chyłka chętnie podejmuje się pozornie beznadziejnych.

Co spotka Chyłkę w pierwszym tomie serii?

Joanna Chyłka w pierwszym tomie serii zmierzy się ze sprawą nieoczywistą. Na jej drodze stanie człowiek, który jest oskarżony o morderstwo kobiety jednak w niecodzienny sposób. Została ona zamordowana w brutalny sposób, a do tego maltretowana była jeszcze przez wiele godzin, zanim umarła. Wszystkie zebrane w sprawie dowody jednoznacznie wskazują na to, że winny jest klient Chyłki. Sama Chyłka ma jednak odmienne zdanie i stara się udowodnić, że jej klient jest niewinny. Chyłka ma przed sobą bardzo trudną sprawę jednak nie poddaje się, bo wie, że może ona jeszcze wygrać. W zbieraniu dowodów pomaga jej aplikant Kordian, który, mimo że jeszcze nie ma doświadczenia, to jednak stara się nie być dla Chyłki obciążeniem. Dodatkową pomocą dla Chyłki jest pewien zdolny informatyk, który ostatecznie znajduje dowody umożliwiające przeprowadzenie kasacji. “Kasacja” to też tytuł pierwszego tomu z Chyłką.