Seria książkowa z Chyłką

Pisarze mogą tworzyć dzieła, które są uwielbiane ze względu na fabułę, ale też na bohaterów. Połączenie obu tych zalet udało się Remigiuszowi Mrozowi. Jest to pisarz, który zadebiutował niecałe 10 lat temu. Jednak od tego czasu daleko już zaszedł. Stworzył niejedną serię książkową, a do tego dorobił się sporego grona fanów. Mróz początkowo miał zostać prawnikiem, jednak to właśnie pisanie okazało się jego powołaniem. Jedną z serii, które stworzył, jest Chyłka. Co takiego sprawiło, że to właśnie ta seria jest tak popularna?

Chyłka – kim ona jest?

Joanna Chyłka na pierwszy rzut oka jest niezwyciężoną prawniczką, która nie podda się bez walki, nieważne jak ciężka ma być sprawa. Jednak za tą taflą lodu skrywa się też człowiek, który zdążył przeżyć już wiele niesprawiedliwości. Ta niesprawiedliwość, która spotkała Chyłkę to przede wszystkim fakt, że w młodym wieku została ona wykorzystana przez kolegę swojego ojca. Wydarzenie to stało się dla młodej Chyłki prawdziwym ciosem. Nikt jej nie pomógł i została ona ze wszystkim sama. Chyłka miała matkę, jednak znajdowała się ona za granicami kraju. Te wydarzenia ukształtowały Chyłkę na następne lata.

Joanna Chyłka – jak doszła do kariery?


Kariera Chyłki była budowana od zera. Wcześniej nie miała ona kontaktów, czy też wpływowych znajomych. Wszystko, co miała to swój własny upór oraz chęć, by dojść do czegoś wielkiego. Chyłka musiała włożyć wiele wysiłku w to, by utrzymać się na studiach, a do tego nie miała ona wsparcia bliskich. Mimo to dała ona radę i już kilka lat po studiach budowała ona swoją renomę prawniczki, która nie przegrywa sprawy. Dostała się ona do wielkiej kancelarii, gdzie ma nadzieję już wkrótce zostać wspólnikiem. To właśnie w tym miejscu na jej drodze stanął Kordian. Młody aplikant, który ma nadzieję na wielką karierę. To czy mu się uda, zależy tylko od niego. Chyłka od początku postanawia, że będzie od niego wiele wymagać. Remigiusz Mróz stworzył nie tylko ciekawą fabułę i książki, ale też wyjątkową i inspirującą postać.